Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 7

10 listopada 2017

Wykład w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Uczniowie klas III mieli okazję wysłuchać okolicznościowego wykładu ilustrowanego "Dąbrowskie zrywy niepodległościowe", który wygłosił historyk Muzeum Miejskiego "Sztygarka" pan Jarosłąw Krajniewski.

Historyk przywołał zdarzenia, które przyczyniły się do utraty niepodległości przez państwo polskie, a następnie opowiedział o przebiegu walk powstańczych na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i okolic w czasie trwania powstania listopadowgo i styczniowego, a także o działających na tym terenie organizacjach niepodległościowych walczących z zaborcami w czasie I wojny światowej. Młodzież poznała wkład mieszkańców i działaczy z terenu Dąbrowy i Zagłebia w proces odzyskiwania niepodległości.

11 listopada 2017 r.

Msza Świeta za Ojczyznę

W dniu Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mszy Świętej za Ojczyznę, która została odprawiana w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Naszą szkołę reprezentował równeż poczet sztandarowy.

13 listopada 2017 r.

Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości uwieńczone zostały spektaklem słowno - muzycznym "Polaków drogi do niepodległości" przedstawionym przez uczniów klasy IIa, II d i III c. Scenariusz pozwolił prześledzić historię walk o wolność i niepodległość Polski i uczcić pamięć walczących za ojczyznę Polaków. Cała uroczystość została wzbogacona przepieknym akompaniamentem muzycznym w wykonaniu uczniów.