Światowy Dzień Postaci z Bajek

18.11.2017

6 listopada klasy pierwsze obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten świętujemy, by upamiętnić chyba najlepszego twórcę animowanych bajek dla dzieci – Walta Disneya, w rocznicę jego urodzin, przypadającą 5 listopada.
Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs na najlepszy kostium bajkowej postaci połączony z konkursami wiedzy na temat znanych postaci z bajek oraz zabawami integracyjnym przy muzyce. W jury, oprócz prowadzących – pań Pauliny Siodłak i Urszuli Lorek, zasiedli zaproszeni goście: zastępca dyrektora szkoły – pani Joanna Prychodko oraz pani Sylwia Modlibóg.
Pierwszoklasiści poważnie potraktowali konkurs i bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie zostali nimi:

Lena Kwiatek (1b) – pierwsze miejsce

Gabriel Łabędź (1a) – drugie miejsce

Sandra Sowa (1b) – trzecie miejsce

Więcej zdjęć znajdziecie w GALERII.