Sprzątanie świata 2017

26.09.2017

W dniu 18.09. 2-17 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w organizowanej corocznie akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem przewodnim „Nie ma śmieci – są surowce”, a jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie jej surowcowego potencjału.
Pomimo nieprzychylnych przewidywań pogodowych w dniu akcji aura dopisała i uczniowie klasy gimnazjalnej pod opieką p. J. Bartochy oraz p. M. Rybałtowskiego udali się nad zbiornik Pogoria III, gdzie  w towarzystwie kolegów i koleżanek z innych dąbrowskich szkół, z zaangażowaniem porządkowali okolice plaży i mola.
Udział w akcji z pewnością przyczyni się do uwrażliwienia młodzieży na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.