Wycieczka Szlakiem Piastowskim

23.09.2017

W dniach 18-20 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w bardzo interesującej wycieczce poznając najważniejsze miasta Szlaku Piastowskiego.

Szlak Piastowski to jedna z najciekawszych tras historyczno – krajoznawczych w Polsce. Przebiega przez ziemie, które stanowiły kolebkę polskiej państwowości. Symbolem szlaku jest orzeł piastowski z XII wieku, znaleziony na Ostrowie Lednickim podczas prac wykopaliskowych.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Antonin, Kruszwicę i Strzelno.

Drugiego dnia wzieli udział w pikniku archeologicznym w Biskupinie.

Trzeci dzień to zwiedzanie Gniezna i Poznania.

Więcej zdjęć w GALERII

Przypominamy o konkursie fotograficznym dla uczestników wycieczki.

Waszym zadaniem było zrobienie jak najciekawszych zdjęć w Gnieźnie i Poznaniu.

Należy wybrać trzy z nich (mogą to też być zdjęcia z Biskupina, Strzelna czy Kruszwicy).

Wywołane zdjęcia w formacie (13x18) oraz podpisane imieniem i nazwiskiem należy składać do pani Marty Archmna-Orczykowskiej do 2 października 2017 r.

Miłego przeglądania zdjęć, wspominania chwil minionych życzą Wam opiekunki wycieczki.