XI Festiwalu Ludzi Aktywnych

23.09.2017

W sobotę i niedzielę tj.16 i 17 września 2017 r. Dąbrowa Górnicza oraz Fabryka Pełna Życia przeszła we władanie prawie 70 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. W trakcie XI Festiwalu Ludzi Aktywnych, mieszkańcy i przybyli do naszego miasta goście mogli zobaczyć, co robią lokalne stowarzyszenia i fundacje.

Byliśmy tam także i MY - wolontariusze Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci!

Nasze zadanie polegało na propagowaniu idei wolontariatu, czyli bezinteresownych działań na rzecz innych. Promowaliśmy działania TPD, a także Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie działalność wolontariuszy zapewne będzie tak samo silna i widoczna, jak było to w czasach Gimnazjum nr 1.
W tym roku zorganizowaliśmy, jako "czasoumilacz" dla najmłodszych mieszkańców i wszystkich chętnych kącik plastyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Swój czas poświęcili dla innych uczniowie: Nina Lewicka, Szymon Bączek, Natalia Szastak, Oliwia Gorczyca, Ewelina Żywot i Roksana Nowak z klasy II b pod opieką mocno zaangażowanych w pomoc na rzecz innych pań: Joanny Prychodko i Marty Kędzior - Rogali.

Zachęcamy - zostań wolontariuszem Szkolnego Koła TPD, bo "WARTO POMAGAĆ"!