Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

06.09.2017

NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 CZAS  ZACZĄĆ!

WITAMY WSZYSTKICH PO WAKACJACH !

"Im więcej wiedzy posiądziemy teraz,
tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości
- o tyle będziemy mądrzejsi…”

4 września 2017 r. o godzinie 9.00 szkolny dzwonek obwieścił początek nowego roku szkolnego 2017/2018. W oficjalnej części przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Jolanta Pludrak , która powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli a przede wszystkim cała brać uczniowską. W swoim wystąpieniu  podkreśliła, że od września jesteśmy Szkołą Podstawową Nr 7 i w związku z tym faktem bardzo ciepło zwróciła się do uczniów klasy I i IV, jako najmłodszych w rodzinie. Serdecznie powitała również uczniów klasy VII, II i III. Na koniec odczytała list od Pana Prezydenta, który miał motywować wszystkich do pracy.

Rozpoczęła się część artystyczna, podczas której uczniowie z klas 2a,2b,2d pod opieką Pani Ilony Jeziorowskiej, Pani Marty Kędzior-Rogali i Pani Agnieszki Kowalczyk przenieśli nas w sentymentalny czas wakacyjnego wypoczynku. Jednak po pewnym czasie kolorowa bańka mydlana pęka …i w żartobliwy sposób dowiadujemy się, że czeka nas ciężka praca, bo rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Były wierszyki, piosenki, życzenia piątek i szóstek, ale nie zapomnieliśmy również, że to co dla nas jest zabawą dla młodzieży 78 lat temu było trudnym początkiem II wojny światowej.  Minutą ciszy oddaliśmy hołd poległym w czasie II wojny światowej bohaterom.
Na koniec akademii Pani Dyrektor wraz z przedstawicielami uczniów z klasy I, IV, VII i reprezentantem gimnazjalistów uroczyście przecięła wstęgę i ogłosiła, że niniejszym „ NOWY  ROK SZKOLNY  2017/2018  CZAS  ZACZĄĆ !”

Więcej zdjęć w GALERII