SmodCMS

Międzyzdroje

15.06.2017

 W dniach 22-27.05 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wypoczywali w Międzyzdrojach, czyli mieście w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim. Miejscowość położona jest na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym.  
Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „Stilo”, który znajduje się w zachodniej części Międzyzdrojów nad samym morzem, przy zejściu na plażę. Mieliśmy do dyspozycji boisko do siatkówki, basen, stoły do ping-ponga. Odbyła się również dyskoteka i  ognisko. Nad nasza opieką czuwali nauczyciele: pani Agnieszka Kowalczyk, pani Ilona Jeziorowska, pani Sabina Teresińska, pan Zbigniew Jasiński.
Walorami turystycznymi miasta są: położenie nad morzem, piaszczyste plaże, wzniesienia w Paśmie Wolińskim, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, historyczne zabudowania uzdrowiskowe i Park Zdrojowy w nadmorskiej części miasta. Do atrakcji turystycznych Międzyzdrojów można zaliczyć: Aleję Gwiazd, molo o długości 395 m, będące także przystanią morską, Muzeum Figur Woskowych, obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się: Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze z żywymi bielikami w wolierach, punkty widokowe: Kawcza i Gosań, Jeziorko Turkusowe, Oceanarium, kościół św. Piotra Apostoła, kaplica Stella Matutina.
Często spacerowaliśmy Aleją Gwiazd, gdzie podziwialiśmy rzeźby i odciśnięte dłonie znanych celebrytów.
 
   
 
Podczas wycieczki odbył się Konkurs Plastyczny poświęcony pobytowi nad morzem. 
I MIEJSCE  zajęły: Trzewiczek Alicja i Ratajczak Ewelina.
WYRÓŻNIENIE: Obczyński Bartek, Musial Piotr, Komosiński Kuba, Dudziński Łukasz, Kondratowski Kuba, Trzcionka Rafał.
 
Ognisko było idealnym miejscem i czasem na wręczenie nagród w kategoriach 
Najgrzeczniejsza dziewczynka: Agata Dudek
Najgrzeczniejszy chłopiec: Kuba Kondratowski
Najbardziej Uśmiechnięta : Monika Jachura
Super Tancerz: Mateusz Latawiec
Zguba Roku: Kuba Komosiński
 
Wyjazd był niezwykle udany i już nie możemy doczekać się kolejnego w przyszłym roku.
 
Relację przygotowała:  Agnieszka Kowalczyk
« inne aktualności