Dzień Ziemi

30.04.2017

Dzień Ziemi

W dniach 24 – 28 kwietnia odbyły się obchody Dnia Ziemi. Program był bardzo bogaty i obejmował:

1.     Udział w Miejskich obchodach Dnia Ziemi ( PKZ)

2.     Międzyklasowy konkurs na plakat: Moja Zienia – mój dom. I miejsce A. Soszyńska, A. Soja klasa Ic

3.     Zajęcia warsztatowe na lekcjach geografii. Wspólne wykonywanie plakatu: Unikatowe obiekty przyrodnicze: klasy pierwsze – Europa, klasy drugie – świat, klasy trzecie – Polska

4.     Akademia szkolna z udziałem uczniów klasy II c i II b. Moja Ziemia – mój dom

5.     Wystawa opakowań ekologicznych i nieekologicznych

6.     Konkurs: Mapa polityczna świata I miejsce Milena Wilmańska klasa II c.

7.     Udział klasy IIc w Miejskiej Imprezie Ekologicznej w PKZ: Żyjąc odpowiedzialnie tworzymy lepszą przyszłość”

8.     Udział w akcji: Posadź swoje drzewko.

9.     Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych: Wymiana baterii na rośliny rabatowe.

10.   Podsumowanie zbiórki puszek aluminiowych, makulatury, nakrętek, kluczy.

11.   Prezentacja filmów ekologicznych.

12.   Wystawa prac uczniów.

Obchody Dnia Ziemi przygotowały panie Małgorzata Kloczkowska i Jolanta Bartocha.

Relację przygotowała: Jolanta Bartocha