Dzień Europejski w naszej szkole

25.05.2017

25 maja Dzień Europejski

Co roku w maju w naszej szkole odbywa się Dzień Europejski. Z tej okazji odwiedzili nas koledzy z różnych krajów Europy: z Francji, Niemiec, Rosji, Niemiec, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Goście to nasi uczniowie w strojach charakterystycznych dla wymienionych państw. Uczniowie odwiedzili wszystkie klasy i przeprowadzili mini konkurs z wiedzy o wybranych państwach. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były wspaniałe polskie krówki. W ramach Dnia Europejskiego wszyscy uczniowie na godzinie wychowawczej rozwiązywali zagadki o krajach Unii Europejskiej. Spośród uczniów, którzy prawidłowo i najszybciej rozszyfrowali zagadki, wylosowano kilka osób, które otrzymały słodkie nagrody. Dzień Europejski przygotowali uczniowie realizujący projekt edukacyjny pod tytułem: Dzień Europejski w szkole.

Relację przygotowała: Jolanta Bartocha