Przedstawienie historyczne

09.02.2017

11 stycznia  2017 r. w murach naszej szkoły odbyła się niecodzienna lekcja historii. Był to spektakl historyczny "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów" przygotowany przez członków Drużyny Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza". Spektakl obejrzeli uczniowie klas pierwszych i drugich. W trakcie tej żywej lekcji historii aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia z historii Polski pierwszych Piastów. Scenki historyczne odgrywane były z udziałem publiczności.

Zaprezentowano repliki średniowiecznego oręża: zbroje, kolczugi, hełmy, miecze, tarcze, topory oraz repliki przedmiotów codziennego użytku: wiadra, skrzynie, rogi do picia i grania, skóry itd.