Wyniki konkursu : Atrakcje turystyczne świata

14.03.2017

V Miejski Konkurs: „Atrakcje turystyczne świata. Ameryka Północna i Południowa”

24 marca odbyła się w naszej szkole V edycja Konkursu Miejskiego zainicjowanego przez nauczyciela geografii z naszego gimnazjum. Każdego roku skupiamy się na poznawaniu jednego kontynentu. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Europy, kolejnymi lądami były Afryka, Azja i Australia. Tegoroczne zmagania dotyczyły atrakcji Ameryki Północnej i Południowej.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich dąbrowskich gimnazjów. Uczestnicy wykazali się wiedzą znacznie wykraczającą poza podstawę  programową nauczania geografii na poziomie gimnazjum. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Natalia Balon Gimnazjum Nr 9

II miejsce – Martyna Lis Gimnazjum Nr 7

III miejsce – Malwina Cyroń Gimnazjum nr 9

Gratulacje!

Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mogli obejrzeć zorganizowaną w szkole wystawę poświęconą atrakcjom turystycznym obu Ameryk. Wystawa powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszej młodzieży, która dostarczyła bardzo wiele ciekawych eksponatów.

Organizator – Jolanta Bartocha dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie  i udział w konkursie a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów.