Dzień Europejski

16.06.2016

Dzień Europejski

06 czerwca odbył się Szkolny Dzień Europejski. Program został opracowany przez  uczestników projektu edukacyjnego: „Dzień Europejski. Kraje Beneluksu” Na korytarzu szkolnym zostały zaprezentowane prace uczniów wykonane w ramach konkursów:

-          Atomium – statuetka

-          Europa w miniaturze – statuetki

-          Kraje Beneluksu – plakaty

Zostały również ogłoszone wyniki konkursów sprawdzających wiedzę o krajach:

-          ABC o Chorwacji – I miejsce Justyna Gucwa.

-          Poznajemy Holandię – I miejsce Dariusz Kędra.

Przedstawiono wyniki konkursu Złota puszka.

-          I miejsce w zbiórce puszek zajęła klasa Ib,

-          zwycięzcą indywidualnym okazał się Jakub Korona.

Uczestnicy projektu przeprowadzili quiz wiedzy o krajach Beneluksu. Wszyscy uczniowie, którzy udzielili prawidłowe odpowiedzi, zostali nagrodzeni słodkościami. W trakcie Dnia Europejskiego odbyła się degustacja sera holenderskiego – gouda. Uczniowie wręczali również własnoręcznie wykonane tulipany – najbardziej typowe holenderskie kwiaty. Podczas realizacji projektu uczestnicy przeprowadzili wśród uczniów ankietę na temat znajomości krajów Beneluksu. Wyniki i wnioski z ankiety zostały zaprezentowane na plakacie. Wszystkie klasy i uczniowie, którzy zwyciężyli w poszczególnych konkurach, otrzymali dyplomy i nagrody.

Poczęstunek i nagrody zostały zakupione ze środków uzyskanych ze sprzedaży puszek aluminiowych. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy angażują się w prace Szkolnego Klubu Europejskiego.

Relację przygotowała: Jolanta Bartocha