Witamy wszystkich

Program Comenius

Nasze Gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012 oraz 2012/2013 w ramach Programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół realizować będzie projekt partnerski wspólnie ze szkołą Archbishop Sentamu Academy w Kingston-Upon-Hull (Wielka Brytania).

Szkoła polska będzie instytucją koordynującą, natomiast szkoła angielska będzie instytucją partnerską.

Tytuł projektu:

„BUDOWANIE TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ MŁODYCH EUROPEJCZYKÓW.

Podstawowym działaniem w naszym projekcie będzie zorganizowanie kulturowej wymiany młodzieżowej. Młodzież będzie miała możliwość zgłębienia kultury krajów anglosaskich i praktycznego użycia języka angielskiego. Dzięki projektowi i wymianie młodzieżowej uczniowie udoskonalą zdolność współpracy w grupie, rozwiną świadomość interkulturową oraz swoje zdolności komunikowania się przez języki obce i nowoczesną technologię.